YouTube Leanback - pierwszy krok ku Google TV?

Strona główna Aktualności

O autorze

YouTube oprócz nowej wersji mobilnej serwisu przygotował także kolejną nowość. To kanał Leanback, który ma być tak łatwy jak oglądanie telewizji.

YouTube Leanback to nowa usługa uruchomiona w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Klipy wideo wyświetlane są w rozmiarze zajmującym całe okno przeglądarki internetowej. Użytkownik może przełączać kolejne filmiki wyłącznie za pomocą skrótów klawiszowych (strzałki i enter). Aby skorzystać z Leanback trzeba założyć konto na YouTube. Filmiki, które będziemy subskrybować automatycznie wyświetlą się na liście odtwarzania. Można również oglądać materiały dodane przez znajomych z Facebooka. Usługa po zakończeniu oglądania klipu automatycznie odtwarza następny. Wprowadzono również kanały tematyczne takie jak komedia, gry, muzyka, wiadomości itp.

Nowa usługa skierowana jest wyraźnie w stronę telewizji. Świadczy o tym chociażby model sterowania Leanback czy sposób odtwarzania materiałów. YouTube Leanback po raz pierwszy został zaprezentowany podczas konferencji Google I/O. W przyszłości ma być zintegrowany z Google TV i umożliwiać oglądanie klipów z YouTube w telewizorach. Klip prezentujący możliwości Leanback można obejrzeć na stronach serwisu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza