r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube Leanback - pierwszy krok ku Google TV?

Strona główna Aktualności

YouTube oprócz nowej wersji mobilnej serwisu przygotował także kolejną nowość. To kanał Leanback, który ma być tak łatwy jak oglądanie telewizji.

YouTube Leanback to nowa usługa uruchomiona w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Klipy wideo wyświetlane są w rozmiarze zajmującym całe okno przeglądarki internetowej. Użytkownik może przełączać kolejne filmiki wyłącznie za pomocą skrótów klawiszowych (strzałki i enter). Aby skorzystać z Leanback trzeba założyć konto na YouTube. Filmiki, które będziemy subskrybować automatycznie wyświetlą się na liście odtwarzania. Można również oglądać materiały dodane przez znajomych z Facebooka. Usługa po zakończeniu oglądania klipu automatycznie odtwarza następny. Wprowadzono również kanały tematyczne takie jak komedia, gry, muzyka, wiadomości itp.

Nowa usługa skierowana jest wyraźnie w stronę telewizji. Świadczy o tym chociażby model sterowania Leanback czy sposób odtwarzania materiałów. YouTube Leanback po raz pierwszy został zaprezentowany podczas konferencji Google I/O. W przyszłości ma być zintegrowany z Google TV i umożliwiać oglądanie klipów z YouTube w telewizorach. Klip prezentujący możliwości Leanback można obejrzeć na stronach serwisu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.