reklama

YouTube Music Key: nowa usługa muzyczna od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Zgodnie z przewidywaniami i plotkami, Google postanowił wprowadzić kolejną formę zarabiania na YouTube. Już niedługo ma ruszyć usługa YouTube Music Key, dzięki której uzyskamy bardziej komfortowy dostęp do muzyki zgromadzonej w serwisie YouTube.

Płacąc miesięcznie 9,99 dolara (cena promocyjna to 7,99) otrzymamy możliwość słuchania i oglądania muzyki dostępnej na YouTube. Będziemy mogli pobierać ją do pamięci urządzenia aby później skorzystać z niej w trybie ofline, a także słuchać w tle i przy zablokowanym ekranie.

W tej cenie znajduje się również abonament All Access w Muzyka Google Play, czyli nielimitowany dostęp do bazy 30 milionów utworów. Start YouTube Music Key to także zmiany w YouTube. Użytkownicy mają otrzymać możliwość łatwiejszego odnajdywania pełnych dyskografii oraz dostęp do muzyki w wysokiej jakości. Już teraz w oficjalnej aplikacji YouTube znajdziecie oddzielną zakładkę Muzyka.

YouTube Music Key w pierwszej kolejności wystartuje w: USA, Irlandii, Włoszech, Finlandii, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Nieznane są na razie warunki na jakich Google będzie się rozliczał z wytwórniami i artystami. Choć trudno wskazać konkretną grupę docelową tej usługi, to bez wątpienia wzmocni ona pozycję Google na rynku muzycznym. Dwie usługi muzyczne, forma abonamentu i tradycyjny sklep, własna muzyka przetrzymywana w chmurze do tego teledyski, a to wszystko w ramach jednej subskrypcji. Różnorodność, którą ciężko znaleźć w usługach konkurencji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić