r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube Red oficjalnie: bez reklam, z muzyką i działaniem w tle za 10 dolarów

Strona główna AktualnościINTERNET

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o doniesieniach dotyczących wprowadzenia płatnego, ale za to wolnego od reklam planu w YouTube. Teraz informacje te się potwierdzają, właśnie wystartował YouTube Red… a w zasadzie prawie wystartował, bo jak na razie zainteresowani klienci z Polski nie będą mogli z niego skorzystać.

Jeżeli użytkownik zdecyduje się na skorzystanie z oferty Google, to przyjdzie mu zapłacić miesięczny abonament w wysokości 9,99 dolara. Jest to jednak cennik przygotowany z myślą o oglądających ze Stanów Zjednoczonych, bo to właśnie tam początkowo będzie można z nowej usługi skorzystać. Zainteresowani będą w stanie wykupić płatny plan od 28 października. Jak na razie nie ma informacji o terminie wprowadzenia do Polski i cenniku na naszym rynku, możliwe więc, że przyjdzie nam poczekać równie długo, co w przypadku innych usług firmy.

r   e   k   l   a   m   a

Najważniejsze jest jednak to, co takiego zyskuje osoba, która zdecyduje się na abonament. Płatny YouTube Red oferuje możliwość oglądania treści multimedialnych bez reklam. Nie będą nam one uprzykrzały życia i mowa tutaj nie tylko o wersji przeglądarkowej, ale także aplikacjach mobilnych. Ogromną zaletą ma być także możliwość odtwarzania materiału w tle na smartfonach i tabletach – aplikacja przeznaczona dla subskrybentów YouTube Red będzie mogła działać w tle, nie przerwie odtwarzania, gdy zdecydujemy się na przełączenie programu na inny. Tej opcji na YouTube brakuje od dawna, choć użytkownicy nie ustają w wyszukiwaniu sposobów na ominięcie tego problemu. Oprócz tego nowy program umożliwi zapisywanie materiałów do odtwarzania w trybie offline.

Producent oprócz tego dorzuca dostęp do ekskluzywnych treści wideo umieszczonych w YouTube Originals. Oferta nie wygląda źle, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że obejmuje także bazę muzyki – decydując się na abonament zyskujemy pełny dostęp nie tylko do YouTube, ale także Google Play Music. Pytanie jednak brzmi: jak wielu użytkowników zdecyduje się na opłacanie abonamentu w świecie, w którym istnieją najróżniejsze rozszerzenia do przeglądarek internetowych? Niewykluczone, że Google niektórym z nich wypowie wojnę w celu uatrakcyjnienia swojej oferty. Jak na razie musimy czekać, YouTube Red póki co nie jest dostępne w Polsce.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.