r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube Red: zero reklam, muzyka bez ograniczeń i ta nazwa…

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Czy jesteś w stanie sięgnąć do portfela by pozbyć się reklam z YouTube'a? A jeśli będziesz mógł też słuchać muzyki bez ograniczeń?

Najnowsze doniesienia mówią o uruchomieniu płatnej i wolnej od reklam wersji serwisu 22 października i cenie 10 dolarów za miesiąc. Abonament łączyłby zalety serwisu filmowego z ofertą Google Play Music Unlimited, więc pozwalałby nie tylko oglądać bez reklam, ale i słuchać muzyki bez ograniczeń i zapisywać utwory do odtwarzania offline. Wyjątkowo tym razem najciekawsza jest jednak nazwa usługi – YouTube Red – niebezpiecznie bliska nazwie innego serwisu z filmami i bez reklam.

O tej usłudze słychać od czerwca, kiedy to w nowych warunkach korzystania z serwisu pojawił się zapis o „wersji bez reklam dostępnej za miesięczną opłatą”. Do twórców należących do YouTube Partner Program rozesłane zostały e-maile z prośbą o zaakceptowanie nowych warunków korzystania z serwisu jeszcze przed 22 października. Jeśli twórcy tego nie zrobią, ich filmy tego dnia zmienią widoczność na „prywatne”. Po zaakceptowaniu warunków filmy znów będą widoczne dla wszystkich.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście nie oznacza to, że 22 października ruszy płatny YouTube, ale jest to bardzo prawdopodobne. Na początku usługa będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Za 10 dolarów użytkownicy mają mieć dostęp do YouTube Red, a także wszystkich dobrodziejstw Play Music Unlimited, który kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie (w Polsce 19,99 zł). Oferta jest więc ciekawa – chcący słuchać muzyki dostaną od razu YouTube'a bez reklam, a miłośnicy filmów będą mogli też posłuchać. W związku z tym prawdopodobnie Google Play Music Unlimited i YouTube Music Key zostaną wycofane z oferty, a zastąpi je YouTube Red.

Abonament nie ma mieć wpływu na dostępność płatnych kanałów i wypożyczanie filmów.

Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie podczas konferencji 29 września, kiedy to mamy zobaczyć nowego Nexusa. Prawdopodobnie YouTube Red będzie uzupełnieniem Chromecastów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.