r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube będzie walczyć z piractwem

Strona główna Aktualności

W serwisie YouTube znaleźć można bardzo dużo ciekawych filmów, niestety spora ich ilość umieszczana jest bez poszanowania praw autorskich ich twórców. Do tej pory właściciel serwisu, Google, nie robił wiele w celu zmiany takiego stanu rzeczy, ale wkrótce się to zmieni.

O problemie nielegalnych treści na YouTube Google wie już od dawna. Już w październiku ubiegłego roku, po interwencji Japońskiego Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Praw Autorów, Kompozytorów i Wydawców, której wynikiem było usunięcie 30 tysięcy klipów, zapowiedziano wprowadzenie mechanizmów filtrowania, jednak do tej pory nie zrealizowano tych obietnic.

Początkowo filtry miały opierać się na analizie umieszczanych filmów i porównywaniu ich z bazą obrazów dostarczanych przez koncerny medialne. Potem ogłoszono, że YouTube nie będzie blokował treści, a jedynie umożliwi właścicielom praw autorskich szybkie powiadamianie o przypadkach łamania prawa. Teraz okazało się, że przygotowana zostanie technologia cyfrowych znaków wodnych, które będą umieszczane w filmach przez wytwórnie, a serwis YouTube będzie je wykrywał i blokował.

Data wprowadzenia tych zabezpieczeń nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, jakie są plany Google dotyczące nielegalnych treści, które już zostały opublikowane.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.