YouTube chce być jak MTV, rozda nagrody muzyczne

Strona główna Aktualności

O autorze

MTV Video Music Awards przyznawane są od 1984 roku, a ich uroczyste rozdanie jest jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu miłośnika muzyki popularnej. Wielokrotnie uhonorowani VMA w różnych kategoriach zostali między innymi Madonna, Peter Gabiel, Aerosmith, Michael Jackson, Janet Jackson, a-ha, Green Day, Nirvana, The White Stripes, Missy Elliott czy Lady Gaga, ale ważne jest również kto wręcza nagrodę, kto z kim przyszedł i oczywiście jak byli ubrani. Aspirujący do miana następcy telewizji YouTube, po przystosowaniu do własnych potrzeb kanałów telewizyjnych i udostępnieniu filmów pełnometrażowych, zabrał się także za nagradzanie muzyków. Efekt? Internauci mogą oddawać głosy na swoich faworytów w walce o YouTube Music Awards.

Nomiowane filmy zostały wybrane przez specjanie wybrane jury, złożone z artystów zajmujących się głównie muzyką i filmami. Głosowanie odbywa się na stronie youtube.com/musicawards, gdzie można także obejrzeć wszystkie filmy nominowane do nagrody w kategoriach: Innowacja (kreatywny klip), Przełom YouTube (artyści, którzy zanotowali największy wzrost zainteresowania), Fenomen YouTube (zjawiska, których nie dało się nie zauważyć), Odzew roku (najlepszy remiks), Artysta roku i Wideo roku. Podsumowanie w postaci zwięzłej listy uczestników znalazło się na blogu Google Polska. Aby oddać głos, wystarczy udostępnić odpowiedni film na Google+, Facebooku lub Twitterze.

YouTube nie stroni od nagradzania umieszczanych na nim materiałów. W roku 2007 po raz pierwszy przyznane zostały, skromne jeszcze, YouTube Video Awards. To przedsięwzięcie było krytykowane za formalizację popularności materiałów zamieszczanych na YouTube — platformie mającej dać możliwość prezentowania swojej twórczości i wyrażania się. Czasy się jednak zmieniły…

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się podczas gali w Nowym Jorku, zaplanowanej na 3 listopada. Wydarzenie poprowadzą muzyk i aktor John Schwartzman i muzykujący satyryk Reggie Watts. Oprawą artystyczną zajmie się Spike Jonze, autor wideoklipów, produkcją zaś VICE Media i Sunset Lane Entertainment. Podczas gali odbędzie się oczywiście koncert, na którym zagrają Avicii, M.I.A., Earl Sweatshirt, Tyler the Creator i Walk Off the Earth.

© dobreprogramy

Komentarze