r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube planuje wprowadzenie kolejnych płatnych treści

Strona główna Aktualności

YouTube szuka zarobku i jednym z jego źródeł miałoby oto być wprowadzenie płatnych treści. Najpopularniejszy w sieci serwis z materiałami wideo myśli ponoć o abonamencie na pewne materiały i kontaktował się już nawet z utrzymującymi wybrane kanały w tej sprawie. Według nieoficjalnych wieści, chodzi o opłaty od 1 do 5 dolarów miesięcznie. Na początek płatny dostęp zaoferowałyby popularne kanały, typu znana dobrze graczom Machinima.

To rzecz jasna dopiero początek. Chcąc zbliżyć się do telewizji, YouTube rozważa ponadto pay-per-view, czyli serwowanie relacji na żywo tylko tym, którzy zapłacą, a dodatkowo chociażby także płatną ofertę obejmującą różnego rodzaju poradniki wideo. W Stanach Zjednoczonych wciąż testowana jest wypożyczalnia, w której cena filmu zależy od czasu, na jaki użytkownik chce sobie kupić do niego dostęp. Jak ujawniają osoby zainteresowane sprawą, YouTube z płatnymi treściami z pewnych kanałów może wystartować już w drugim kwartale tego roku. Stosownego ogłoszenia należy się spodziewać na Digital Content New Fronts w kwietniu. Przewiduje się, że w ramach programu pilotażowego, opłatami zostanie objętych około 25 kanałów. Zyski powinny rozkładać się na strony podobnie, jak z udziału w programie partnerskim YouTube.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.