reklama

YouTube świętuje ósme urodziny

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Dziś mija 8 lat od startu serwisy YouTube, bez którego Internet nie osiągnąłby takiego kształtu, jak ma dziś. Obecnie ponad 25% pobranych przez przeciętnego europejczyka to właśnie oglądanie YouTube — informacje, muzyka, rozrywka i tak dalej.

Przy tej okazji YouTube pochwalił się, że co minutę użytkownicy umieszczają na serwisie w sumie ponad 100 godzin materiałów. Co miesiąc z YouTube korzysta ponad miliard osób… to prawie co druga osoba dysponująca dostępem do Internetu. Ze strony, gdzie można znaleźć film z psem jeżdżącym na deskorolce YouTube stał się platformą komunikacyjną, informacyjną i rozrywkową, Niedawno zaczął eksperymentować z płatnymi treściami i wątkowaniem komentarzy, umożliwia transmisje na żywo i ma aspiracje zastąpić ludzkości telewizję.

Trzej byli pracownicy PayPala kupili domenę YouTube 14 lutego 2005 roku. Publiczna beta ruszyła w maju 2005, pół roku później serwis miał oficjalną premierę. Pierwszy w historii serwisu film został umieszczony jeszcze przed publicznymi testami — 23 kwietnia 2005.

Zamiast filmu okolicznościowego tym razem załoga YouTube we wpisie na blogu umieściła przykłady filmów, które informują, odpowiadają na pytania, bawią, przekraczają granice, łączą ludzi, ratują życie i zmieniają świat.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama