reklama

YouTube wchodzi w Full HD

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak możemy przeczytać we wpisie na oficjalnym blogu YouTube, użytkownicy tego serwisu już wkrótce zyskają możliwość dodawania i oglądania materiałów wideo w rozdzielczości Full HD 1080p.

Wsparcie dla filmów Full HD pojawi się w serwisie już w przyszłym tygodniu i ma stanowić odpowiedź na stale rosnącą popularność kamer cyfrowych nagrywających materiał w rozdzielczości 1080p. YouTube udostępniło zainteresowanym materiał wideo i screeny ukazujące możliwości nowego trybu. Warto dodać, że by wykorzystać pełnię możliwości oferowanych przez standard 1080p, musimy posiadać szybkie łącze internetowe i wydajny komputer wyposażony w ekran o rozdzielczości minimum 1920x1080 pikseli.

Dodanie trybu 1080p to ostatni krok YouTube na drodze do pełnego wspierania standardu Full HD. Warto przypomnieć, że ostatnia duża zmiana w tym zakresie miała miejsce pod koniec zeszłego roku, kiedy to użytkownicy zyskali możliwość ładowania do zasobów serwisu materiałów wideo o rozdzielczości 1280x720 pikseli.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama