YouTube - większe limity, nowe strony kanałów

Strona główna Aktualności

O autorze

Po przyjęciu nowego modelu biznesowego, Google zaczęło inwestować i rozwijać funkcje popularnego serwisu wideo.

Główną zmianą jest podwojenie limitu wielkości klipu do 2GB, limit czasowy (10 minut) pozostaje bez zmian. Wygląda więc na to, że Google nadal stawia na amatorskie wideo, ale chce udostępniać je w wysokiej rozdzielczości. Możliwe staje się również osadzanie poza serwisem materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości. Wystarczy podczas generowania kodu html odtwarzacza zaznaczyć opcję "Play in HD".

W ostatnim czasie Google udostępniło również inne funkcje: AudioSwap pozwala podmienić ścieżkę dźwiękową w klipie na legalny, licencjonowany utwór z przygotowanej bazy YouTube z kolei Insight udostępni twórcy klipu informacje demograficzne i geolokalizacyjne na temat odwiedzających. Udostępniona również została funkcja Quick Capture, pozwalająca na szybkie stworzenie klipu na podstawie danych, przesyłanych przez kamerę internetową.

YouTube prowadzi również testy odświeżonych stron kanałów, w których użytkownik posiada większą kontrolę nad wyglądem i kolorystyką strony, a dodatkowo taka strona posiada więcej funkcji typowo społecznościowych. Nową wersję strony kanałów można aktywować poprzez panel zarządzania kontem.

© dobreprogramy