YouTube wprowadził nowe filtry dla twórców. Teraz łatwiej znajdą wybrane komentarze

Strona główna Aktualności
YouTube wprowadził nowe filtry dla twórców (Getty Images)
YouTube wprowadził nowe filtry dla twórców (Getty Images)

O autorze

YouTube wyszedł naprzeciw twórcom filmów i udostępnił im nowe opcje filtrowania komentarzy. Zmiana jest już teraz widoczna w YouTube Studio i pozwala wygodniej sortować wypowiedzi, by efektywniej odpowiadać na pytania widzów.

Aby szybciej dotrzeć do interesujących komentarzy, twórcy mogą teraz korzystać z 5 filtrów. Wystarczy odwiedzić podgląd danego filmu w YouTube Studio i przejść do sekcji komentarzy. Wyświetli się wówczas lista wszystkich uwag od widzów, którą można dodatkowo filtrować.

YouTube pozwala w ten sposób zawęzić listę wyników tylko do komentarzy, na które twórca już odpowiedział, do zawierających pytania, pochodzących od komentujących z zadaną liczbą subskrypcji oraz napisanych przez subskrybentów lub członków wspierających kanał.

Filtry można również dowolnie mieszać. Dzięki temu twórcy na YouTubie mogą więc wyświetlić na przykład tylko listę pytań od subskrybentów, którzy sami mają co najmniej 1000 subskrypcji.

Dodatkowo YouTube rozszerza funkcjonalność wyszukiwarki w komentarzach. Jako przykład podaje wyszukiwanie słowa "subs" oznaczającego subskrypcje. Dotychczas wyświetlano wyłącznie wyniki z dokładnie takim użyciem słowa. Teraz wyszukiwarka będzie analizować także inne, podobne zapytania i wyświetli również wyniki dla słowa "subscriber" i "subscribers".

Aktualne wersje mobilne YouTube'a można znaleźć w naszym katalogu aplikacji.

© dobreprogramy
s