r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube zaczyna sprzedawać muzykę i gry

Strona główna Aktualności

YouTube, najpopularniejszy na świecie serwis umożliwiający użytkownikom dzielenie się materiałami wideo, zaczyna sprzedawać gry, a także muzykę. To tylko początek ruchów właścicieli w celu uczynienia z YouTube możliwie najszerszej internetowej komercyjnej usługi.

Docelowo za pośrednictwem serwisu użytkownicy mają dostać możliwość zakupienia gier, muzyki, filmów, seriali telewizyjnych, książek, czy biletów na koncerty. Już w tej chwili odwiedzający YouTube.com mogą stać się nabywcami utworów z teledysków, które sobie przed chwilą obejrzeli, a to dzięki przekierowywaniu do sklepu Amazon.com albo tego firmy Apple. Podobnie będzie się dało zakupić niedługo chociażby grę Spore od Electronic Arts.

Amazon i iTunes będą dzieliły się procentami z zysków z serwisem YouTube w przypadku, kiedy użytkownik zdecyduje się coś w taki sposób nabyć. Shishir Mehrotra z YouTube zapowiada, że jeszcze "będzie wiele różnych rozwiązań na różnorakie problemy. Już przetestowaliśmy mnóstwo rzeczy i będziemy testować ich więcej w przyszłości. Niektóre się sprawdzą, inne nie."

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.