Youtube będzie usuwał niedochodowe konta? Kontrowersyjna zmiana regulaminu

Strona główna Aktualności
YouTube chce się pozbyć kanałów z niewielką publiką?
YouTube chce się pozbyć kanałów z niewielką publiką?

O autorze

Youtube ogłasza nowe zmiany w regulaminie, które będą obowiązywały od 10 grudnia. Kontrowersje wzbudza zapis sugerujący możliwość usuwania kont, które nie przynoszą portalowi dochodów. Google jednak zaprzecza takiej interpretacji.

Zapis, który spowodował poruszenie w sieci, brzmi następująco:

"YouTube może zablokować Użytkownikowi dostęp do Usługi lub dostęp z konta Google do całości lub części Usługi, jeśli ma uzasadniony powód, by uważać, że świadczenie Usługi dla Użytkownika przestało być opłacalne."

Fragment ten dotyczy wszystkich usług Google, ale nadal wzbudził on obawy w osobach prowadzących kanał w serwisie YouTube. Użytkownicy z małą publicznością na swoich kanałach zaczęli rozważać, czy zapis ten umożliwi amerykańskiemu gigantowi na usuwanie ich kont. Część z nich nie robiła tego bowiem dla zarobku, a po prostu z czystej pasji. Pojawiły się też sugestie, że takie konsekwencje mogą dosięgnąć osób używających adblocka.

YouTube zaprzecza

Przedstawiciele serwisu YouTube zdementowali tego rodzaju pogłoski, mówiąc, że "zapis nic nie zmieni w dotychczasowym korzystaniu z serwisu i jest on jedynie furtką na potrzeby sytuacji awaryjnych". Takie tłumaczenie brzmi jednak dosyć wymijająco.

© dobreprogramy
s