r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Z Adobe wyciekły dane 2,9 mln klientów

Strona główna AktualnościINTERNET

Niezidentyfikowana grupa hakerów włamała się do wewnętrznej sieci Adobe. Podczas serii ataków, przeprowadzonych prawdopodobnie w połowie sierpnia 2013 r., wykradziono dane ok. 2,9 mln klientów. Według wstępnych ustaleń w ręce hakerów wpadły: Adobe ID i zaszyfrowane hasła, imiona i nazwiska posiadaczy kont, zaszyfrowane numery kart płatniczych, ich daty ważności oraz inne informacje powiązane ze zrealizowanymi zamówieniami.

Brian Krebs, który jako pierwszy zauważył włamanie, podaje, że wewnętrzne śledztwo w Adobe toczy się od 17 września. Firma oficjalnie nie potwierdziła tych doniesień — reprezentujący ją Brad Arkin przyznał jedynie, że zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo dopiero niedawno odkrył, że wewnętrzna sieć padła ofiarą skomplikowanych ataków. Oprócz informacji o klientach, hakerom udało się zdobyć także kody źródłowe Adobe Reader, ColdFusion, ColdFusion Builder i innych programów firmy. Arkin podejrzewa, że za kolejne włamania mogą odpowiadać te same osoby.

Adobe pracuje już nad naprawieniem szkody. Hasła poszkodowanych osób zostaną zresetowane, a jeśli na ich kontach były zapisane numery kart płatniczych, firma prześle informacje o tym, w jaki sposób mogą zabezpieczyć je przed nieautoryzowanym użyciem. (Amerykańskim klientom Adobe zaoferuje ponadto roczny monitoring kredytowy). O włamaniu zostały poinformowane banki obsługujące konta Adobe, dzięki czemu ewentualna współpraca z operatorami kart i wystawiającymi je bankami ma odbywać się bez problemu. Dodatkowo ataki zostały zgłoszone służbom państwowym, które rozpoczęły osobne śledztwo w tej sprawie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.