r   e   k   l   a   m   a
reklama

Z Mapami Google można już zdobyć najwyższy szczyt Europy

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

W ostatnim czasie, w ramach usługi Google Street View, możliwa stała się eksploracja parku miniatur w Hamburgu. Google idzie jednak za ciosem i przenosi się do skali makro: dzięki Street View internauci zdobywają już wirtualnie najwyższy szczyt Europy, Mont Blanc.

Wszystko to za sprawą współpracy, jaką Google nawiązało z doświadczonymi alpinistami. Zespół, oprócz wyzwania, jakim jest wspięcie się na Mont Blanc, zabrali ze sobą także aparaty. W rezultacie dziś każdy sprzed ekranu komputera może zobaczyć Mont Blanc i rozejrzeć się wokół w panoramie sferycznej.

Brzmi to być może dość prosto, ale nietrudno się domyślić, że w rzeczywistości zrealizowanie takiego przedsięwzięcia na wysokości niemal 4,8 tys. metrów nad poziomem morza, było nie lada wyzwaniem. O szczegółach przebiegu wyprawy można przeczytać na blogu Google. Przy tej okazji Google uruchomiło także stronę internetową, na której można zapoznać się z szeregiem informacji o najwyższej górze Starego Kontynentu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane