r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Z Microsoft Authenticatorem zalogujesz się nie podając hasła, wszędzie poza mobilnym Windowsem

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Do aplikacji Microsoft Authenticator dla Androida i iOS-a trafiła już możliwość logowania się na konto Microsoft bezpośrednio na tym samym urządzeniu mobilnym. Co dziwne, jeśli ktoś ma smartfona z mobilnymi okienkami, nie może skorzystać z nowości w aplikacji. Microsoft Authenticator dla Windowsa nie został jeszcze aktualizowany. Zmiana nie dotyczy też kont Google, obsługiwanych przez aplikację.

Logowanie w ten sposób jest możliwe od tygodnia na Androidzie, a od dziś na iOS-ie. Podczas uzyskiwania dostępu do konta można wybrać aplikację jako drogę potwierdzania tożsamości.

Na urządzenie mobilne przyjdzie wtedy powiadomienie push z pytaniem, czy zezwolić na logowanie. Zazwyczaj trzeba będzie dotknąć w aplikacji liczby podanej na stronie, po tym pojawi się zapytanie o PIN, wzór lub odcisk palca, zależnie od konfiguracji telefonu.

r   e   k   l   a   m   a

By skorzystać z tych możliwości logowania, trzeba oczywiście ustawić sobie PIN, gest lub odcisk palca na smartfonie, a także w ustawieniach konta włączyć logowanie z urządzenia mobilnego (domyślnie włączone na kontach prywatnych).

Możliwość logowania się na urządzeniach mobilnych w ten sposób pojawiła się w wersjach beta aplikacji 3 tygodnie temu i już zdążyła przejść do stabilnych wydań (dziś do wersji dla „jabłek”). Na smartfonach można logować się do kont Microsoftu w ogóle pomijając wpisywanie haseł na nie zawsze wygodnej wirtualnej klawiaturze. Rozwiązanie jest szczególnie wygodne w połączeniu ze smartzegarkiem.

Tymczasem o aplikacji dla Windowsa na razie cisza. Strona aplikacji w sklepie ostatnio się nie zmieniła i pewnie jeszcze poczekamy na tę nowość. Warto zaznaczyć, że nawet premiera Microsoft Authenticatora opóźniła się o kilka miesięcy – aplikacja zapowiedziana na sierpień ubiegłego roku była stabilna dopiero w listopadzie. To kolejny drobny znak, że nawet Microsoft zbytnio nie przejmuje się swoim mobilnym systemem.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.