Z Samsunga wyciekł harmonogram aktualizacji do Androida 6.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Brytyjski dziennik TimesNews.co.uk zdobył informacje o harmonogramie aktualizacji Androida, jaki Samsung przygotowuje dla swoich urządzeń mobilnych. Koreańska firma w żaden sposób nie odniosła się do tych rewelacji, do tej pory, w przeciwieństwie do konkurencji nie przedstawiając nawet ogólnych założeń wprowadzenia wersji 6.0 google'owego systemu, ale wiarygodność przedstawionego dokumentu trudno podważyć.

Widać, że już zaakceptowano „Marshmallowa” dla wybranych modeli smartfonów, a proces odbyć się ma w trzech fazach. W pierwszej z nich, w grudniu aktualizację otrzymać mają Galaxy Note 5 oraz S6 Edge+. W styczniu nowa wersja systemu trafi na Galaxy S6 i S6 Edge, zaś w lutym Galaxy Note 4 oraz Note Edge.

Druga faza obejmuje Galaxy S5 i Galaxy Alpha, a następnie Galaxy A3, A5, A7 i A8, a także Galaxy E5 i E7. Dat tu jednak nie przedstawiono. O fazie trzeciej, obejmującej nieokreślone jeszcze modele, nic nie wiadomo – ale sądzi się, że Samsung gotów jest wprowadzić Androida 6.0 docelowo na wszystkie gwarancyjnie wspierane urządzenia.

© dobreprogramy