Z Unicorns pokażesz obraz ze swojego iPhone'a innym

Strona główna Aktualności

O autorze

W naszej bazie programów pojawił się bardzo ciekawy i trochę magiczny program – Unicorns. Z jego pomocą można na ekranie Maka oglądać to, co dzieje się na podłączonym do niego iPhonie, iPodzie Touch lub iPadzie z systemem iOS 8 lub nowszym. Obraz można także przesyłać na żywo innym użytkownikom, którzy wszystko to, co dzieje się na telefonie, zobaczą w oknie przeglądarki. Program ma spore możliwości, ale jest dostępny zupełnie za darmo.

Interfejs programu Unicorns jest banalnie prosty. Po podłączeniu iPhone'a do Maca kablem Lightning automatycznie znajdzie urządzenie i pokaże zawartość ekranu telefonu w okienku. Czynność ta nie wymaga żadnej konfiguracji i wszystko „po prostu działa”. Oczywiście transmisja nie jest wolna od opóźnień, ale są one nieznaczne.

Obraz z iPhone'a można przesłać przez Internet innym użytkownikom. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć jeden przycisk i podać zainteresowanym odnośnik do transmisji. Prędkość transmisji zależy od możliwości łączy i może się zdarzyć, że nie będzie działać płynnie. Opóźnienia utrzymują się na poziomie 20 sekund. Trzeba także uważać, by ekran iPhone'a nie został zablokowany.

Inni użytkownicy mogą oglądać obraz na żywo bez logowania, ale już do pisania komentarzy potrzebne jest połączenie z kontem na Twitterze.

Program Unicorns znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest możliwość prezentacji aplikacji mobilnych dla systemu iOS. Program pozwoli zademonstrować produkty klientom i może ułatwić pracę deweloperów rozsianych po świecie. Opóźnienia nie przekreślają jego przydatności.

Darmowy program Unicorns dla systemu OS X możecie znaleźć w naszej bazie. Powstaje on jako projekt poboczny, więc raczej nie znajdziemy tu bogactwa ustawień. Zabrakło także możliwości nagrywania prezentacji. Nie zmienia to faktu, że program jest bardzo przydatny i ma świetną ikonkę. Czy można nie kochać jednorożców?

© dobreprogramy
s