Z WiFi Mouse smartfon może być klawiaturą, myszką, pilotem i padem

Z WiFi Mouse smartfon może być klawiaturą, myszką, pilotem i padem

Z WiFi Mouse smartfon może być klawiaturą, myszką, pilotem i padem
23.06.2017 15:25, aktualizacja: 23.06.2017 16:09

Są takie sytuacje, gdy po prostu nie chce się wstawać do komputera. Dla wszystkich, którzy podłączają swoje maszyny do telewizora, rzutnika albo dużego monitora i obsługują leżąc na kanapie na drugim końcu pokoju powstała aplikacja WiFi Mouse. Nie dajcie się oszukać nazwie – zamienia ona smartfona nie tylko w myszkę (a w zasadzie touchpad), ale też w zdalną klawiaturę, pilota albo kontroler do gier.

Aplikacja do sterowania jest dostępna dla Androida i iOS-a. By sterować komputerem, trzeba na nim zainstalować program Mouse Server, który będzie odbierał i interpretował polecenia. Program ten jest dostępny dla Windowsa, macOS-a i kilka dystrybucji Linuksa. Program ten jest bardzo prosty – po instalacji wystarczy ustalić, czy chcemy zabezpieczyć dostęp do komputera 4-cyfrowym kodem. Od strony komputera to wszystko.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trzeba też oczywiście upewnić się, że smartfon i komputer są w tej samej sieci lokalnej (na przykład połączone z jedną siecią WiFi). Jeśli tak jest, aplikacja powinna sama znaleźć komputery z uruchomionym Mouse Serverem.

Po nawiązaniu połączenia (i ewentualnie podaniu kodu zabezpieczającego) przywita nas ekran, prezentujący obszar touchpada i wirtualne przyciski. Do przewijania można używać wirtualnej rolki (znajduje się pomiędzy przyciskami ekranowymi) albo gestów wykonywanych wieloma palcami na ekranie. Obie metody działają bez zarzutu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poniżej obszaru gładzika znajduje się kilka przycisków, które uruchamiają bardziej wyspecjalizowane tryby pracy pilota. Jest tu klawiatura (uruchamiana jest systemowa klawiatura Androida), pilot do prezentacji (działa z PowerPointem i Keynote), pilot do przeglądania stron (z dedykowanymi przyciskami dla przeglądarki, działa ze wszystkimi popularnymi), prosta przeglądarka plików czy lista aktywnych programów. Z tego miejsca można też wyłączyć komputer i zrobić zrzut ekranu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bardziej zaawansowane moduły, jak kontroler do gier, pilot multimedialny i pełna klawiatura z przyciskami modyfikującymi, można dokupić osobno, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jednak podstawowa wersja pilota powinna zadowolić większość użytkowników.

W ustawieniach można ponadto zmienić kolor pilota i czułość reakcji na dotyk. Warto podkreślić, że aplikacja i serwer na komputerze komunikują się błyskawicznie i można komfortowo sterować kursorem i pisać, będąc z dala od klawiatury i myszki. To rozwiązanie może spokojnie konkurować z bezprzewodowymi peryferiami, a pod pewnymi względami jest praktyczniejsze – smartfon zwykle jest pod ręką i pozwala sterować kilkoma maszynami bez przełączania odbiorników czy parowania przez Bluetooth. Szczególnie polecamy WiFi Mouse korzystającym z komputera jako z centrum multimedialnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)