reklama

Z Windows Servera - Vista w pięć minut

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pojawiło się interesujące, choć nieoficjalne narzędzie stworzone przez hobbystę o pseudonimie sawo - Windows Server 2008 Workstation Converter, które ułatwia przystosowanie Windows Server 2008 do pracy jako stacja robocza. Dzięki temu narzędziu można szybko, bo praktycznie kilkoma kliknięciami przerobić serwerowy system tak, by zachowywał się i wyglądał jak Windows Vista.

Wśród opcji oferowanych przez program są miedzy innymi włączanie audio, funkcji SuperFetch, kompozycji graficznych i Aero Glass, wyłącznie konieczności podawania powodu zamykania komputera, konfiguracja ustawień do optymalizacji wydajności dla aplikacji i gier oraz opcja autologowania. Jest też opcja przedłużenia okresu aktywacji maksymalnie do 240 dni za pomocą funkcji slmgr -rearm. Co ciekawe, narzędzia działa też z wiersza polecenia i można wykorzystać je w skryptach, dzięki czemu możliwe jest np. takie skonfigurowanie instalacji nienadzorowanej Windows Server 2008, by od razu automatycznie był on "konwertowany" na stację roboczą.

Windows Server 2008 Workstation Converter jest całkowicie bezpłatny i można go pobrać z naszego serwisu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Inne narzędzia. Przypominamy, że konwerter nie został stworzony przez Microsoft i nie jest przez tę firmę wspierany, o czym warto pamiętać podczas instalacji i użytkowania programu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić