Z aplikacją MIUI Hidden Settings wyciągniesz więcej ze swojego Xiaomi

Strona główna Aktualności

O autorze

Smartfony Xiaomi i nakładka MIUI cieszą się dobrą opinią, ale mogą być jeszcze trochę lepsze. Może w tym pomóc aplikacja MIUI Hidden Settings, dająca wygodny dostęp do różnych ustawień systemu Android 7 i 8 oraz nakładki MIUI.

MIUI Hidden Settings to aplikacja dość prosta. Po uruchomieniu zobaczymy ostrzeżenie o potencjalnym niebezpieczeństwie oraz listę dostępnych opcji dla Androida 7 i 8, które nieco się różnią. Wielu z tych ustawień nie znajdziemy w domyślnym interfejsie preferencji smartfonu, więc wymagający użytkownicy mogą zainteresować się tą aplikacją. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że może okazać się niestabilna i korzystanie z niej istotnie niesie pewne ryzyko.

Aplikacja umożliwia lepsze dopasowanie działania smartfonu do naszych potrzeb i może pomóc w jego optymalizacji oraz zmianie zachowanie powiadomień. Dzięki zmianie ustawień możemy liczyć na dłuższy czas pracy smartfonów na akumulatorze, można też przeprowadzić podstawowe testy diagnostyczne.

Na Androidzie 8 MIUI Hidden Settings daje dostęp do zarządzania aplikacjami, powiadomieniami i historii powiadomień, funkcjami dotykowymi 3D (jeśli smartfon je obsługuje), informacjami o smartfonie i diagnostyce sprzętu, (QMMI, na Androidzie 7 także FactoryKit), ustawień wydajności i akumulatora, dziennika czasu korzystania z aplikacji, blokowania graficznych elementów rozpraszających, podświetlenia ekranu i opcji deweloperskich. Aplikacja pozwala też dostać się do easter eggów umieszczonych w systemie, jak gra Dessert case. Niektóre z tych ustawień znajdziemy też bez tej aplikacji, ale ich umiejscowienie nie zawsze jest oczywiste.

MIUI Hidden Settings znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Jest dostępna za darmo, zwykle wyświetla jedną reklamę na głównym ekranie.

© dobreprogramy
s