r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Z aplikacją NBP Safe sprawdzicie, czy Wasze banknoty nie są fałszywe

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W lutym 2016 r. w Polsce pojawią się nowe banknoty o nominale 200 zł, lepiej zabezpieczone przed fałszerstwami. To, jakich metod użyto do ochrony przed oszustami, możecie sprawdzić w oficjalnej aplikacji NBP Safe, dostępnej na urządzenia z Androidem, iOS i Windows Phone.

Od kilku lat Narodowy Bank Polski wymienia banknoty będące w obiegu finansowym w naszym kraju na nowsze, wyposażone w lepsze zabezpieczenia, które mają chronić je przed podrobieniem. Już w 2014 r. poprawek doczekały się banknoty o nominale: 10, 20, 50 i 100 zł. Od 12 lutego br., czyli już za kilkanaście dni, do użytku wejdą także nowe banknoty o nominale 200 zł.

Szczegółowe informacje na temat zastosowanych metod bezpieczeństwa można znaleźć tutaj, a także w przygotowanej przez bank oficjalnej aplikacji mobilnej NBP Safe. Program pozwala dokonać swoistego wirtualnego przeglądu każdego z obowiązujących w Polsce banknotów rodzimej waluty. Można obejrzeć je z każdej strony, w widoku UV (czyli w ultrafiolecie) i w sposób imitujący patrzenie pod światło. Ciekawostką jest możliwość przyglądania się banknotom pod wybranym kątem. Aplikacja jest dostosowana do potrzeb osób niedowidzących. Można bowiem wybrać opcję, dzięki której wszystkie informacje odczyta lektor.

r   e   k   l   a   m   a

Dzięki aplikacji można sprawdzić, czy banknoty, które nosimy w portfelu, są bezpieczne i czy możemy korzystać z nich bez obaw, że używamy fałszywek. Program NBP Safe pobierzecie z naszej bazy aplikacji: Android, iOS, Windows Phone.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.