r   e   k   l   a   m   a
reklama

Z nowego Windows 10 build 16193 usunięto funkcje telefoniczne

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Te wszystkie deklaracje Microsoftu o zainteresowaniu przyszłością Windowsa 10 na smartfonach trzeba traktować po prostu jak deklaracje. Firma mówiąc jedno, w rzeczywistości robi zupełnie coś innego. Wygląda na to, że wraz z Windows 10 Redstone 3 (Fall Creators Update), „okienka” przestaną obsługiwać podstawowe funkcje telefoniczne.

Kilka dni temu Joe Belphiore zapewniał, że smartfony z Windowsem wciąż będą wspierane, nawet wówczas, gdy Microsoft skończy z udawaniem, że na rynku jest coś poza Androidem i iOS-em (Windows Pcs love All Your Devices). Ale co to będzie za wsparcie?

Znany windowsowy haker WalkingCat (@h0x0d) przeanalizował zmiany w interfejsach programowania WinRT między buildami 16193 i 16188 Windows 10. Umieszczona na Pastebin wklejka ukazuje dodanie kilku nowych klas, w tym związanych z komunikacją przez sieci komórkowe, geolokacją i obsługą mediów.

Jednocześnie z systemu wyleciało 25 funkcji związanych z wybieraniem połączeń, ich blokowaniem, pocztą głosową – w praktyce całe Phone Call API.

Biorąc po uwagę to, że Windows 10 rozwijane jest jednocześnie na wszystkie urządzenia wchodzące w skład Universal Windows Platform (niewiele tego zostało), wycięcie funkcji telefonicznych musi dotyczyć też odmiany mobilnej. Nowe Windows build 16193 po prostu domyślnie raportuje o nieposiadaniu możliwości obsługi telefonów, zwracając dla AppServiceCallerCapabilityStatus wartość zero.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial