Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

ZOHO Mail - alternatywa czy zagrożenie dla Gmaila ?

Witam, w moim pierwszym wpisie postaram się przedstawić alternatywę dla popularnego Gmaila. Mam nadzieję, że sami sprawdzicie czy jest to tylko alternatywa, zagrożenie, a może zdecydowanie lepszy produkt.

Moja przygoda z ZOHO Mail zaczęła się dosyć dawno. Poszukiwałem skrzynki pocztowej z odpowiednią polityką prywatności. Nie satysfakcjonował mnie regulamin oraz warunki oferowane przez Google. Tak więc rozpoczął się proces poszukiwania nowej skrzynki. Pierwszym krokiem było przeczytanie Terms of Services oraz Privacy Policy. Warunki satysfakcjonujące, a więc rozpoczął się proces zakładania konta.

How secure is your Information

"We adopt industry appropriate data collection, storage and processing practices and security measures, as well as physical security measures to protect against unauthorized access, alteration, disclosure or destruction of your Personal Information, username, password, transaction information and data stored in your user account. Access to your name and email address is restricted to our employees who need to know such information in connection with providing Zoho Services to you and are bound by confidentiality obligations."

Jak założyć konto ?

1. Należy udać się na stronę domową skrzynki.
2. Klikamy na czerwony przycisk "Get started".
3. Oferowane są nam konta płatne, jednak poniżej mamy Free Personal Account - To get yourself a free personal username@zoho.com email account i przycisk Click Here
4. Podajemy standardowe informacje: nazwa użytkownika, e-mail (tak, wymagana jest inna skrzynka do potwierdzenia i aktywacji konta), hasło, kod z obrazka, akceptujemy warunki i klikamy w przycisk Sign Up Now.
5. Logujemy się na konto pocztowe, które podaliśmy przy rejestracji i aktywujemy konto ZOHO.

Interfejs
Zoho Mail oferuje klarowny i minimalistyczny interfejs, w ustawieniach można zmienić kolorystykę. Po lewej stronie mamy dostępne programy ZOHO takie jak Kalendarz, Kontakty, Notatki, Łącza, Spotkanie, Faktura, Raporty, Kadry, Rekrutacja itp. programy można dodawać z listy, wystarczy kliknąć dodaj program. Dodatkowo jest obsługa dodawania programów działających przez przeglądarkę (należy podać adres do programu). Obok mamy standardowe opcje jak Foldery (Skrzynka odbiorcza, Wysłane, Spam itp.), Etykiety. Zaletą jest proste dodawanie folderów czyli coś czego nie ma standardowo w Gmail, oraz adaptacja "gwiazdki" z Gmaila czyli oznaczanie wiadomości flagą. Na górze mamy nasz adres i przyciski z programami ZOHO, ustawieniami itp.

Konfiguracja

ZOHO Mail udostępnia wiele opcji do ustawienia konta pod nasze potrzeby. Od podstawowych opcji dotyczących danych personalnych poprzez ustawienia antyspamowe do ograniczeń i restrykcji adresów IP.

Ogólne wrażenia z użytkowania

Z poczty korzysta mi się bardzo przyjemnie. Klarowny interfejs, duże możliwości skonfigurowania ułatwiają pracę. Dochodzą wszystkie wiadomości, a zakładam konta na bardzo rożnych forach i stronach. I to co jest bardzo ważne czyli SPAM, otrzymuję go jak na lekarstwo, czasem trafi się jedna sztuka na miesiąc czy dwa, ale wiąże się to z tym, że dużo stron czy for udostępnia adresy dla botów. Dla pewnej grupy użytkowników minusem może być nie w pełni spolonizowana strona, jednak co jakiś czas się to zmienia na lepsze.

Zachęcam do założenia konta i wypróbowania, to nic nie kosztuje. Trzeba być otwartym na nowe rozwiązania.
 

Komentarze

0 nowych
  #1 25.11.2011 16:07

Zagrożenie dla GMaila to jest żadne, znając życie garstka geeków będzie tego używać.

adriano765   6 #2 25.11.2011 16:23

bardzo dobry wpis oby więcej takich.

adriano765   6 #3 25.11.2011 16:25

Sam będę tego używał a jak ktoś kogoś nazywa geekiem to ja gratuluję elokwencji poglądów!

januszek   22 #4 25.11.2011 16:25

Alternatywę? Czy masz na myśli Alternatywy 4? ;P

  #5 25.11.2011 16:42

@adriano765
Nie wiem czy wiesz ale geek nie jest słowem obraźliwym :]

A użyłem stwierdzenia geek gdyż przeciętny kowalski nie czyta wielostronicowych regulaminów oraz warunków poczty i raczej ma pocztę z polskim interfejsem :]

Slavius   3 #6 25.11.2011 16:42

Też używam od dawna. Bardzo dobre usługi webowe, ale takie bardziej lajtowe od Googlowskich i nie aż takie dobre. A większość z nich stworzona z myślą głównie o firmach.
No i zdarzyło mi się parę razy, że nie dochodziły do mnie maile z kodem rejestracyjnym od stron, na które chciałem się zalogować.

yeffrey   2 #7 25.11.2011 17:14

bartek46op - IMO jest, tylko ZOHO jest nastawione na klientów biznesowych. Osobiście wolę lepszą politykę bezpieczeństwa kosztem funkcjonalności.

Banan   10 #8 25.11.2011 17:32

Ja i tak wolę pocztę od Gadu-Gadu =P

sla17   7 #9 25.11.2011 19:17

Mocą Google jest, to że mogę korzystać z YT, Bloggera, maila, Plusa i wielu innych rzeczy z tylko jednym kontem :P

skrzypek   13 #10 25.11.2011 20:18

Skoro używasz jej dość długo i nie zauważyłeś żadnych wiadomości typu "gmail ginie" to znaczy, że to raczej alternatywa :)

djfoxer   19 #11 25.11.2011 21:41

Ciężko będzie walczyć z Google. O ZOHO słyszałem kilka lat temu i ciężko powiedzieć by stał się jakąś znaczącą konkurencją dla Google. Aczkolwiek konkurencja jest zawsze wskazana. Wypróbowywałeś może jakieś inne składniki z pakietu ZOHO? Część rzeczy jest chyba płatna (przynajmniej CRM).

  #12 25.11.2011 23:09

10 MB limitu na wiadomość to jednak troszeczkę mało dzisiaj.

  #13 26.11.2011 15:14

Interfejs dosyć podobny do Gmaila, ale i tak Gmail pozostaje najlepszy :)

  #14 06.04.2012 12:02

Czy musze miec domene bo wymagana jest przy zakladaniu darmowego konta a co jesli nie mam co mam podac nie swoja? przeciez to nie moja bedzie.
co poradzicie?
Dziekuje

  #15 05.08.2012 00:35

Ja chciałam używać zoho m.in. z takich powodów jak autor artykułu plus ciekawa funkcjonalność i próba walki z monopolem gmail'a... niestety kilka razy zoho mnie zawiodło - wiesza się, załączniki tylko do 10 MB, często inni operatorzy kategoryzują zoho jako spam... :/ szkoda

  #16 03.09.2014 14:10

Jak ktoś ma wątpliwości czy ZOHO jest alternatywą dla Google proszę porównać ceny usług dla firm, czyli z własną domeną. Jeśli będzie Was stać na Google to gratuluję zamożności. Lubię Google ale kasę wolę wydawać rozsądnie.

  #17 19.08.2015 13:25

(tak, wiem, że trochę bardzo odkop) Dopiero zacząłem korzystać, ale w porównaniu do konta google z własną domeną, to ewidentnie zoho jest lepsze

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.