r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ZUS na zakupach - 10 mln zł na licencje Microsoftu

Strona główna Aktualności

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) rozstrzygnął przetarg na oprogramowanie dla swojej centrali. Na zakup licencji od Microsoftu i wdrożenie nabytego oprogramowania ZUS wyda 10 milionów złotych.

ZUS zdecydował się w całości na rozwiązania Microsoftu - kupiono między innymi 500 licencji na pakiet biurowy Microsoft Office 2010 oraz 300 licencji na serwerowy system Windows Server Enterprise 2008 R2. Łącznie ZUS nabył licencje na 13 rodzajów oprogramowania - za ich dostarczenie odpowiedzialny będzie zwycięzca przetargu - firma Senetic z Katowic. Dokładna wartość umowy to 9 999 651,71 zł. Zgodnie z przyjętymi zasadami przetargu była to najtańsza oferta i dlatego została wybrana przez ZUS. Senetic na dostarczenie zamówionego oprogramowania ma czas do 3 września.

Pozostaje zadać sobie pytanie, czy ZUS w imię oszczędzania publicznych pieniędzy nie powinien rozważyć migracji na rozwiązania Open Source. Zmigrowanie rozbudowanej infrastruktury Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na pewno nie byłoby łatwe, jednak z czasem mogłoby przynieść wymierne oszczędności.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.