reklama

ZUS nie lubi OpenOffice?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje serwis prawo.vagla.pl, Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na "Dostawę oprogramowania dla stacji roboczych wraz z opieką serwisową".

Zamówienie dotyczy między innymi 20.000 sztuk oprogramowania biurowego Microsoft Office 2003 PL w wersji Standard oraz 5.000 sztuk oprogramowania biurowego Microsoft Office 2003 PL w wersji Professional lub równoważnych, wraz z opieką serwisową na okres 36 miesięcy oraz usługą uaktualniania wersji przedmiotowego oprogramowania.

Warunki równoważności oprogramowania skonstruowano w taki sposób, że w zasadzie wyeliminowano możliwość udziału firm oferujących na przykład pakiet OpenOffice. W opisie czytamy bowiem, że pakiet równoważny to Zintegrowany pakiet oprogramowania biurowego, składający się z co najmniej edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, programu do prowadzenia prezentacji, klienta poczty elektronicznej do serwera MS Exchange w wersji co najmniej 5.5 ,lokalnej bazy danych umożliwiających otwieranie, edycję i zapis dokumentów w formatach .doc Microsoft Word, .xls Microsoft Excel , .ppt Microsoft Power Point, .mdb Microsoft Access.

Prócz tego, pakiet musi mieć możliwość tworzenia, wykonywania i edycji makr oraz aplikacji zapisanych w języku Visual Basic for Application. Pojawiły się komentarze, że tak sformułowane warunki przygotowano aby celowo utrudnić lub wręcz uniemożliwić uczciwą konkurencję. Więcej na ten temat można przeczytać na łamach serwisu prawo.vagla.pl.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama