r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Za 5 lat Linux zdominuje rynek?

Strona główna Aktualności

Jak zapowiada serwis ITPro powołując się na raport firmy Saugatuck Technology, do końca 2011 roku prawie połowa największych firm ma uruchamiać pod Linuksem swoje najbardziej istotne aplikacje.

Z raportu wynika, że do końca tego roku odsetek firm używających Linuksa wzrośnie do 18 procent, przez kolejne dwa lata zwiększy się o 40%, a do końca 2011 roku urośnie o kolejne 80%. Te bardzo optymistyczne statystyki tłumaczone są tym, że Linux dopiero teraz zbliża się do poziomu przy którym może być traktowany jako równorzędny zamiennik Windowsa i w najbliższych latach coraz więcej firm będzie dostrzegać jego potencjał.

Do wzrostu jego popularności przyczynić może się także nowy model dostarczania oprogramowania znany pod nazwą Software as a Service. Polega on na programach uruchamianych przez sieć i korzystających z zasobów serwera, a nie komputera użytkownika, dzięki czemu są one niezależne od używanego systemu operacyjnego.

Twórcy raportu twierdzą, że Linux w najbliższych latach nie wyeliminuje komercyjnych systemów operacyjnych, jednak jego rosnące znaczenie wymusi na głównych graczach rynku IT, w tym na producentach sprzętu, uwzględnienie potrzeb jego użytkowników.


Aktualizacja, 03.01.2007, 11:23

Jak słusznie zauważyli nasi Czytelnicy, zdanie odnośnie wzrostów udziału Linuksa zostało błędnie sformułowane. Materiał został doprecyzowany. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.