Za bilet na rejs LOT-u zapłacisz także w bitcoinach

Strona główna Aktualności

O autorze

Polskie Linie Lotnicze LOT jako jeden z pierwszych przewoźników na świecie, ogłosił, że za bilety na jego loty będzie można zapłacić bitcoinami. Na stronie internetowej linii pojawił się logotyp sieci Bitcoin. Oznacza to jednak mniej, niż można byłoby się spodziewać.

LOT nie rozlicza bowiem płatności w kryptowalucie. Klient podczas rezerwacji wybiera płatność w złotych, dolarach lub euro i dopiero na końcowym etapie może przeliczyć te fiducjarne waluty do niezależnych od banków centralnych bitcoinów. Dla firmy chodzi więc przede wszystkim o stworzenie nowego kanału płatności, alternatywnego względem kart kredytowych.

Jiri Marek, dyrektor sprzedaży i dystrybucji w PLL LOT stwierdził, że jest tylko kwestią czasu, by płatności internetową walutą stały się tak samo popularne jak dziś korzystanie z kart kredytowych. Obecnie polski przewoźnik już co trzeci bilet sprzedaje za pośrednictwem strony internetowej, także w wersji mobilnej i poprzez aplikację.

Niestety nic nie wiadomo, by LOT chciał się podzielić zaoszczędzonymi na prowizjach dla operatorów kart kredytowych pieniędzmi ze swoimi klientami. W przeciwieństwie do wielu innych biznesów internetowych, płacąc bitcoinami nie dostaniemy żadnej zniżki.

© dobreprogramy
s