r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Za trzy dni Nokia przeistoczy się w Microsoft Mobile

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Początek września ubiegłego roku upłynął pod znakiem przejęcia działu mobilnego Nokii przez Microsoft. Najnowsze oficjalne doniesienia z Redmond oraz od Finów doprecyzowują szczegóły transakcji.

Wiemy już, że finalizacja zakupu planowana jest na 25 kwietnia. Dodatkowo dział urządzeń i usług zostanie przemianowany z Nokia Corporation/Nokia Oyj na Microsoft Mobile Oy. Nowa marka będzie oficjalną nazwą i obowiązywać będzie także przy rozliczeniach skarbowych. Dodatkowo wiemy już, że zarządzanie domeną nokia.com i opiekę nad powiązanymi mediami społecznościowymi zostanie przekazana Microsoftowi przynajmniej na rok. Kolejna informacja to przygarnięcie pod skrzydła Microsoftu pracowników z biura technologicznego Nokii w Finlandii oraz osób pracujących w Chinach. Skorygowano także ustalenia odnośnie przejęcia fabryk Nokii w Korei. Nowe zapisy jasno określają, iż Microsoft nie przejmie wymienionych zakładów.

25 kwietnia zakończy się historia Nokii. Dział mobilny zostanie przemianowany na Microsoft Mobile i rozpocznie się ścisła współpraca, mająca na celu dogonienie konkurencji w postaci Androida i iOS na urządzenia mobilne. Skutki tego przejęcia użytkownicy Windows Phone odczują już niedługo. Flagowa nawigacja HERE Drive + zostanie udostępniona za darmo dla wszystkich użytkowników Windows Phone 8.1, bez względu na producenta urządzenia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.