Zaadoptuj linijkę kodu źródłowego :)

Strona główna Aktualności

O autorze

Twórcy Miro, otwartej aplikacji do odtwarzania i ściągania wideo, znaleźli nowatorski sposób na finansowanie swojego projektu.

Zaoferowali oni użytkownikom możliwość "adopcji" linijek kodu źródłowego programu. Płacąc 4 dolary miesięcznie użytkownik dostaje swoją własną linijkę kodu Miro. W zamian otrzymuje numer swojej linijki, oficjalną stronę potwierdzającą adopcję, zmieniający się co roku obrazek przedstawiający adoptowaną linijkę kodu, odpowiednie banery do umieszczenia na swoim blogu lub stronie internetowej oraz umieszczenie swojego nazwiska w okienku About w programie. Płacąc odpowiednio więcej można dostać więcej linijek.

Oczywiście mając swoją linijkę nie dostaje się automatycznie prawa do jej modyfikowania w projekcie. Z drugiej jednak strony Miro jest otwarte, można więc ściągnąć kod i na swoim komputerze modyfikować dowolne linijki modyfikując program.

Inicjatywa Miro wydaje się ciekawa, na pewno atrakcyjniejsza od zwykłego proszenia o wsparcie projektu programistycznego. Z drugiej strony kwota 4 dolarów miesięcznie sprawi, że mało kto zdecyduje się na wspieranie Miro przez dłuższy okres czasu, sumarycznie bowiem zapłaciłoby się nawet więcej niż za komercyjne oprogramowanie. Niemniej jeśli korzystamy z dobrze napisanego darmowego programu warto wspomóc autorów kwotą trochę większą niż symboliczna.

Miro 2.0.4 r9360 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze stacji radiowych i TV

© dobreprogramy