reklama

Zabezpieczenia Blu-ray już nie są problemem. Kopiuj płytki do woli.

Strona główna Aktualności

O autorze

Po wielu miesiącach testów zespół odpowiedzialny za rozwój aplikacji DVD-Ranger udostępnił pierwszą wersję publiczną rozwiązania CinEx umożliwiającego obejście zabezpieczeń Cinavia.

Co to takiego Cinavia? To technologia zabezpieczeń, która zapisuje niesłyszalne kody na ścieżce dźwiękowej filmu, podając, gdzie i w jaki sposób można używać danego nośnika. Jak wygląda wykorzystanie technologi Cinavia w praktyce? Filmy przeznaczone do kin mogą zawierać kod Cinavia podający informację, że te materiały mogą być odtwarzane tylko i wyłącznie na profesjonalnym sprzęcie projekcyjnym. Filmy sprzedawane na dyskach Blu-ray, DVD lub przeznaczone do pobierania w ramach autoryzowanych usług mogą zawierać inny kod Cinavia, podający informację, że filmy te są przeznaczone do użytku konsumenckiego, jednak z ograniczeniami dotyczącymi możliwości i sposobu ich kopiowania.

Cinavia w końcu upadła niczym Goliat pokonany przez Dawida. Co prawda wersja beta filtru przetwarza dźwięk tylko do wersji stereo, ale jak zapewnia producent te ograniczenie zostanie zniesione w wersji stabilnej. Aktualnie aplikację DVDRanger z rozwiązaniem CineEx można nabyć za około 313 PLN w opcji z dożywotnią licencją. Po udostępnieniu stabilnej wersji CinEx producent planuje wprowadzić system miesięcznej subskrypcji za dostęp do usługi. Osoby pragnące dowiedzieć się więcej na temat samej technologii odsyłam do specjalnego dokumentu przygotowanego przez producenta.

Przy okazji wydania pierwszej publicznej bety CinEx firma Pixbyte Development SL zaktualizowała również swój program do kopiowania oraz konwertowania filmów DVD. Nowa wersja aplikacji DVD-Ranger 5.1.1.3 oferuje wsparcie dla CinEx API, kilka poprawek związanych z listą wyświetlania zawartości nośników oraz nowy system aktywacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama