r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zablokowany AdBlock

Strona główna Aktualności

Blogger Danny Carlton w ramach protestu przeciwko rozszerzeniu AdBlock Plus zablokował wszystkim użytkownikom Firefoksa dostęp do swojego bloga. Carlton protestuje w ten sposób przeciwko działaniu twórców rozszerzenia, którzy jego zdaniem łamią prawa twórców stron, a także Mozilli, która aktywnie promuje i zachęca do używania go.

Ponieważ nie ma możliwości identyfikacji, która przeglądarka posiada włączone rozszerzenie AdBlock, Carlton zdecydował się zablokować wszystkich użytkowników Firefoksa i przekierować ich do strony, w której tłumaczy swoją decyzję.

Sprawa jest kontrowersyjna, gdyż AdBlock powstał, gdy na stronach WWW pojawiało się coraz więcej agresywnych, nachalnych reklam, często zasłaniających główną treść strony, lub otwierających nowe okna przeglądarki. Z drugiej strony zrozumiałe jest to, że twórcy witryn próbują w ten sposób zrekompensować koszty utrzymania stron na serwerach i poświęconego im czasu. Z drugiej strony, gdyby reklamy nie utrudniały życia użytkownikom, rozszerzenia takie jak AdBlock Plus nie powstałyby.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.