reklama

Zablokowany AdBlock

Strona główna Aktualności

O autorze

Blogger Danny Carlton w ramach protestu przeciwko rozszerzeniu AdBlock Plus zablokował wszystkim użytkownikom Firefoksa dostęp do swojego bloga. Carlton protestuje w ten sposób przeciwko działaniu twórców rozszerzenia, którzy jego zdaniem łamią prawa twórców stron, a także Mozilli, która aktywnie promuje i zachęca do używania go.

Ponieważ nie ma możliwości identyfikacji, która przeglądarka posiada włączone rozszerzenie AdBlock, Carlton zdecydował się zablokować wszystkich użytkowników Firefoksa i przekierować ich do strony, w której tłumaczy swoją decyzję.

Sprawa jest kontrowersyjna, gdyż AdBlock powstał, gdy na stronach WWW pojawiało się coraz więcej agresywnych, nachalnych reklam, często zasłaniających główną treść strony, lub otwierających nowe okna przeglądarki. Z drugiej strony zrozumiałe jest to, że twórcy witryn próbują w ten sposób zrekompensować koszty utrzymania stron na serwerach i poświęconego im czasu. Z drugiej strony, gdyby reklamy nie utrudniały życia użytkownikom, rozszerzenia takie jak AdBlock Plus nie powstałyby.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić