r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zadania z matematyki (Mathematicus) 1.1.3

Strona główna Android Edukacja i nauka Matematyka, statystyka i informatyka

Mathematicus to aplikacja pomagająca rozwiązywać standardowe zadania z matematyki na poziomie szkoły średniej i gimnazjum. Z jej pomocą można podejrzeć kroki niezbędne do rozwiązania różnych typów zadań z możliwością podania własnych wartości i sprawdzenia wyników.

W aplikacji można rozwiązywać zadania związane z obliczaniem potęg, pierwiastków, procentów, geometrycznych (pola, obwody, kąty), funkcjami (pierwiastki, miejsca zerowe, pochodne), ciągami geometrycznymi i arytmetycznymi, układami równań liniowych i tym podobnymi.

Po podaniu własnych wartości można uzyskać rozwiązanie zadania, wraz z kolejnymi krokami, jakie należy wykonać, by wynik uzyskać. Aplikacja czytelnie podaje wzory wykorzystane przy rozwiązywaniu danego zadania i tłumaczy, jak należy ich używać. To nieoceniona pomoc przy ćwiczeniach i odrabianiu zadań domowych.

Wadą aplikacji jest brak niektórych typów zadań, z którymi z pewnością spotykają się licealiści.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jutro matura z matematyki. Zrób sobie powtórkę na smartfonie

21
04.05.2016  •  Anna Rymsza

Egzamin maturalny z matematyki od lat uznawany jest za trudny. Wiele osób jest zdania, że nie powinien być obowiązkowy, choć matematykę nazywa się królową nauk. Dlatego przygotowałam kilka aplikacji, które mogą pomóc w powtarzaniu materiału i ćwiczeń przed jutrzejszym egzaminem. Mam nadzieję, że dzięki nim maturzyści poczują się pewniej. Matura+ Matematyka Matura+ Matematyka dla Androida to świetna aplikacja do nauki nie tylko matematyki, ale przede wszystkim rozwiązywania testów maturalnych na poziomie podstawowym. Zadania zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.