Zagraj w Minecrafta... w Minecrafcie. YouTuber zrobił niezłą "Incepcję"

Strona główna Aktualności
fot. Andrew Chin/Getty Images
fot. Andrew Chin/Getty Images

O autorze

Czasem niektórzy wpadają na niesamowite pomysły, dlatego, że… po prostu mogą. Tak właśnie stało się teraz, gdy YouTuber o pseudonimie Fundy stworzył grywalną wersję Minecrafta… w Minecrafcie. Tak, serio.

Minecraft w Minecrafcie. Jak to działa?

Pochodzący z Holandii Fundy opracował własną wtyczkę i zestaw danych, które pozwalają na uruchomienie pełnoprawnej wersji Minecrafta jako postać przebywająca w świecie Minecrafta.

Jak przyznaje twórca, projekt nie był wcale łatwy do zrealizowania i zajął mu naprawdę dużo czasu. Jego dzieło ma jedno ograniczenie - działa w 20 klatkach na sekundę.

Na tym się jednak magia nie kończy. Fundy nie tylko stworzył "Minecrafta w Minecrafcie", ale i zasymulował całą zawartość własnego komputera w tle. Tak jest, dzięki własnemu modowi, Fundy jest w stanie robić w świecie Minecrafta rzeczy, takie jak oglądanie YouTube, czy odpalić Painta.

Co najlepsze, twórca był w stanie uruchomić kamerkę internetową, dzięki czemu mógł do świata gry wprowadzić rozpikselizowaną wersję własnej osoby, odtworzonej na 16-bitową modłę.

Minecraft, dostępny od 2009 roku na niemal każdą platformę znaną ludzkości pokazuje, jak po 11 latach społeczność nadal potrafi zadziwiać.

Nagranie Fundy'ego wzbudziło sporą sensację na YouTube, gdzie obejrzano je już ponad 2,5 miliona razy.

Minecraft na Windowsa,macOS-a, Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s