reklama

Zagraj w grę, przebierz się, przemów do rozumu Nintendo

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Nintendo jest na celowniku różnych grup aktywistów nie tylko z uwagi na współpracę z zatrudniającym nieletnich Foxconnem, ale od dawna też z powodu obojętności na nawoływania do zajęcia odpowiedniego stanowiska w sprawie niewolniczego wykorzystywania ludzi w kopalniach w Demokratycznej Republice Konga. Minerały przez nich wydobywane stosowane są do produkcji elektroniki na całym świecie, a więc także w japońskich konsolach do gier.

Organizacja Walk Free wysłała do tej pory do firmy blisko pół miliona petycji, aby ta upewniła się, że jej działania nie napędzają oto konfliktów w Afryce. Niestety zabrakło odzewu. Do większego nagłośnienia sprawy postanowiono podejść w takim razie na dwa sposoby. Pierwszy to inspirowana platformówkami Mario Bros. gra we flashu, mająca zwrócić uwagę młodszych internautów na problem. Starszych zaś zachęca się do udziału w wydarzeniu w dniach 22 i 23 czerwca, nakłaniając do przemaszerowania przez miasto w przebraniu najsłynniejszego hydraulika świata i rozgłaszania, że niewolnictwo to nie gra. Zdjęcia zebrane w trakcie akcji zostaną zamieszczone na specjalnej mapie.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama