reklama

Zainstaluj Windows i... wybierz przeglądarkę?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Komisja Europejska przymierza się do zobowiązania Microsoftu, by ten umożliwiał wybór domyślnej przeglądarki internetowej od razu po instalacji systemu.

Jak donosi The Wall Street Journal, władze antymonopolowe Unii Europejskiej są już bliskie wydania werdyktu w prowadzonej aktualnie głośnej sprawie dotyczącej dołączania przeglądarki Internet Explorer do systemu Windows. Według amerykańskiego dziennika, najbardziej prawdopodobne jest, że Komisja zmusi Microsoft do umożliwienia wyboru przez użytkownika konkretnych przeglądarek, jakie mają być dostępne w systemie i tego, która ma zostać ustawiona jako domyślna.

Możliwe są dwa rozwiązania - albo do systemu dołączane będą od razu wszystkie przeglądarki, albo Windows będzie po instalacji pobierał te wybrane przez użytkownika. Internet Explorer nie będzie musiał być wybierany - jak już pisaliśmy jakiś czas temu, począwszy od Windows 7 w wersji RC można go swobodnie odinstalować z systemu (a przynajmniej uczynić niedostępnym i pozbyć się części jego plików binarnych). Bardziej sensowna wydaje się właśnie ta druga opcja z pobieraniem na żądanie. Ekran wyboru przeglądarki prezentowany ma być z kolei od razu po instalacji, prawdopodobnie obok ekranów wyboru nazwy komputera czy strefy czasowej.

Czy Komisji Europejskiej uda się zakończyć odwieczny spór o przeglądarki, przekonamy się już wkrótce - wszystko wskazuje na to, że oficjalne decyzje mają nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama