Zaktualizowany AntiVirenKit MailGateway

Strona główna Aktualności

O autorze

Ze stron firmy G DATA Software można pobrać najnowszą wersję testową AntiVirenKit MailGateway - serwerowego oprogramowania antywirusowego i antyspamowego do ochrony poczty elektronicznej.

AntiVirenKit MailGateway działa jako brama (gateway) chroniąca pocztę elektroniczną przed atakami wirusów. Ochrona odbywa się niezależnie od serwera pocztowego oraz systemu operacyjnego na którym jest on zainstalowany. Program kontroluje korespondencję bazującą na protokołach SMTP i POP3. Cała korespondencja może być skanowana zanim jeszcze dotrze do serwera poczty.

Podobnie jak popularny AntiVirenKit 2005 Professional rozwiązanie to jest oparte o aż dwa niezależne silniki skanujące wykorzystujące dwie niezależne bazy sygnatur wirusów. AntiVirenKit MailGateway posiada też moduł heurystyki do ochrony przed nieznanymi jeszcze (w chwili skanowania) wirusami, a także zaawansowane filtry antyspamowe oparte o algorytm Bayesa o dużych możliwościach konfiguracyjnych. Istnieje możliwość zdalnej administracji programem, a także konfiguracji własnych raportów i powiadomień. Co istotne, ze względu na sposób działania programu ochrona poczty wychodzącej i przychodzącej jest niezależna od serwera pocztowego, nie ma też ograniczeń co do ilości kontrolowanych skrzynek e-mail.

Wersję testową AntiVirenKit MailGateway można pobrać na stronach producenta

© dobreprogramy
s