reklama

Zaktualizowany Debian Etch

Strona główna Aktualności

O autorze

Twórcy dystrybucji Debian GNU/Linux wydali zaktualizowaną wersję wydania oznaczonego numerem 4.0. Zawiera ona poprawki na błędy znalezione już po premierze stabilnej wersji.

Odświeżone wersje Debiana pojawiają się od momentu wydania nowej wersji i są przeznaczone dla osób, które instalują świeży system, a nie posiadają płyt poprzedniego wydania. Podczas cyklu życia danej wersji zwykle pojawia się sporo aktualizacji, twórcy systemu chcą uchronić użytkowników przed koniecznością pobierania dużej ilości plików tuż po instalacji. Osoby posiadające już zainstalowanego Debiana w wersji 4.0 nie muszą instalować nowej wersji, wystarczy zwykła aktualizacja menedżerem pakietów.

W Debianie 4.0r1 zamieszczono 34 poprawki bezpieczeństwa, 45 pakietów z ważnymi zmianami (nie dotyczącymi bezpieczeństwa), zaktualizowano także instalator systemu.

Zaktualizowane instalacyjne płyty CD i DVD pojawią się w przeciągu tygodnia, a szczegółowe informacje na temat odświeżonego Debiana znaleźć można na stronie twórców.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić