r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zaktualizowany Parted Magic 5.6

Strona główna Aktualności

Jest już dostępna kolejna wersja Parted Magic - specjalistycznej dystrybucji Linuksa przeznaczonej do diagnostyki i zarządzania dyskami.

Parted Magic jest przydatnym zbiorem narzędzi umożliwiających przeprowadzanie wielu operacji na dyskach, w tym dokonywanie zmian na partycjach bez utraty zgromadzonych danych. Wydanie 5.6 bazuje na jądrze 2.6.35.7 i zawiera aplikację GParted w wersji 0.6.4. Ponadto dystrybucja została wyposażona w sterowniki dla układów graficznych NVIDIA i narzędzie Systester przeznaczone do testowania stabilności komputera. Twórcy zaktualizowali również wszystkie pakiety wchodzące w skład Parted Magic i usunęli błędy odkryte w poprzednim wydaniu. Wprowadzono także domyślne hasło dla konta root - ma to ułatwić zaawansowanym użytkownikom korzystanie z dostępu SSH.

Parted Magic jest dystrybucją LiveCD, która uruchamia się bezpośrednio z płyty CD i nie wymaga instalacji lub kopiowania jakichkolwiek plików na dysk. Najnowszą wersję można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.