reklama

Zaktualizowany Parted Magic 5.6

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępna kolejna wersja Parted Magic - specjalistycznej dystrybucji Linuksa przeznaczonej do diagnostyki i zarządzania dyskami.

Parted Magic jest przydatnym zbiorem narzędzi umożliwiających przeprowadzanie wielu operacji na dyskach, w tym dokonywanie zmian na partycjach bez utraty zgromadzonych danych. Wydanie 5.6 bazuje na jądrze 2.6.35.7 i zawiera aplikację GParted w wersji 0.6.4. Ponadto dystrybucja została wyposażona w sterowniki dla układów graficznych NVIDIA i narzędzie Systester przeznaczone do testowania stabilności komputera. Twórcy zaktualizowali również wszystkie pakiety wchodzące w skład Parted Magic i usunęli błędy odkryte w poprzednim wydaniu. Wprowadzono także domyślne hasło dla konta root - ma to ułatwić zaawansowanym użytkownikom korzystanie z dostępu SSH.

Parted Magic jest dystrybucją LiveCD, która uruchamia się bezpośrednio z płyty CD i nie wymaga instalacji lub kopiowania jakichkolwiek plików na dysk. Najnowszą wersję można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama