Zaktualizowany amaroK

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie ukazała się kolejna wersja ciekawego odtwarzacza muzyki dla Linuksa - amaroK 1.4.3. Program jest jednym z najbardziej rozbudowanym projektem tego typu, a jego twórcy wciąż dodają do niego nowe funkcje.

W porównaniu do poprzedniej opisywanej przez nas wersji poprawiono obsługę radia Last.fm, dodano wsparcie dla urządzeń pracujących w standardzie MTP (Media Transfer Protocol), dynamiczne kolekcje i streaming przy użyciu protokołu DAAP. Od teraz możliwe jest także podmienianie utworów (na przykład na lepsze jakościowo wersje) bez utraty statystyk, usprawniono zapis list odtwarzania, a dzięki wykorzystaniu protokołu ZeroConfig/Rendezvous można bardzo łatwo udostępniać w sieci posiadaną przez nas muzykę. Więcej informacji na stronie projektu, z której można także pobrać pakiety instalacyjne.

Przy okazji warto wspomnieć także o podobnym projekcie Exaile. Jego twórcy postanowili stworzyć odtwarzacz o zbliżonej do amaroKa funkcjonalności, ale używającego biblioteki GTK+ (na której oparte jest między innymi środowisko GNOME) a nie Qt z KDE. Wczoraj na stronie twórców opublikowano wersję 0.2.1, która jest pierwszym oficjalnym stabilnym wydaniem.

© dobreprogramy
s