r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Załatwisz przez Internet...

Strona główna Aktualności

O autorze

We wtorek, Ministerstwo Nauki i Informatyzacji przedstawiło projekt platformy informatycznej nazwany: Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (e-PUAP).

Projekt zakłada, że przez Internet można będzie m.in.: zapłacić podatek dochodowy i VAT, umówić się na wizytę u lekarza, wyrobić prawo jazdy, dowód osobisty czy też zamówić książkę w bibliotece. Projekt zakłada także powstanie jednego portalu internetowego, gdzie "zwykli" obywatele będą mogli załatwić łącznie 19 różnorodnych praw, natomiast przedsiębiorcy 9. Załatwienie sprawy wymagać będzie złożenia elektronicznego podpisu.

Ministerstwo Nauki i Informatyzacji poczyniło już badania, które wskazują, iż obywatele w pierwszej kolejności chcieliby poprzez Internet mieć możliwość zapisania się na wizytę do lekarza czy też zgłoszenia kradzieży. Przedsiębiorcy natomiast zdecydowanie optują za możliwością załatwienia wszelkich spraw związanych z ZUS-em.

Cały projekt kosztować ma około 1 mld złotych. Jednak znaczna częśc tej kwoty zostanie pokryta z funduszy unijnych. Projekt platformy informatycznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej cieszy tym bardziej, że w świetle opublikowanych pod koniec stycznia badań Administracja publiczna w sieci 2004, strony internetowe polskich ministerstw, urzędów wojewódzkich i marszałkowskich nie umożliwiają obywatelowi załatwienia w pełni żadnej sprawy urzędowej przez Internet.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.