r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zamieszanie wokół ataku na iTunes

Strona główna Aktualności

Internetowy sklep iTunes najprawdopodobniej stał się celem ataku cyberprzestępców. Mieli oni zamieścić aplikacje, które mogły prowadzić do przejęcia kontroli nad kontami użytkowników.

Informację podajemy w trybie przypuszczającym, bowiem jak dotąd nie udało się sprawy do końca wyjaśnić. Jak podaje TheNextWeb, w dziale z e-bookami (iBooks) pojawiło się kilka podejrzanych książek wietnamskiego wydawcy. Były one nielegalnie skopiowane z Internetu przez firmę o nazwie mycompany. Podany w iTunes link do strony firmy prowadził do pustego konta. Jednocześnie na forach internetowych zaczęły pojawiać się komentarze użytkowników, zdaniem których ich konta w iTunes zostały zaatakowane. Polegało to na zakupywaniu bez wiedzy właściciela wspomnianych książek wietnamskiego dewelopera.

Sprawa jest niejasna. Nie wiadomo, ile kont zostało zaatakowanych. Nie wiadomo też, czy cyberprzestępcy byli związani z mycompany, czy też tylko wykorzystali e-booki tego wydawcy. Użytkownicy iTunes informują także, że po zgłoszeniu ataku Apple oddaje pieniądze, które zniknęły. Również książki mycompany zniknęły z iTunes. Najpewniej usunęli je administratorzy sklepu. Apple powinien dobrze zastanowić się nad poprawą bezpieczeństwa w swoim e-sklepie. Jest on obecnie najpopularniejszą tego typu usługą w Internecie, a ilość ataków z pewnością będzie wzrastać.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.