Zapętlona poprawka zmorą niektórych użytkowników Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Service Pack 1 dla systemu Windows Vista jeszcze nie został publicznie wydany użytkownikom, a znów jest o nim głośno - tym razem chodzi nie tyle o sam dodatek, co o poprawkę KB937287 wstępnie wymaganą do instalacji SP1. Pojawiła się ona we wtorek w witrynie Windows Update i została przez większość użytkowników zainstalowana automatycznie.

Niestety tu właśnie zaczęły się problemy. Na niektórych komputerach po zainstalowaniu łatki i restarcie systemu poprawka dalej się "instalowała". Później następował ponowny restart i tak w kółko - normalna praca była niemożliwa. Według wypowiedzi sfrustrowanych użytkowników na forach Microsoftu jedynym ratunkiem jest użycie funkcji Przywracanie systemu, pod warunkiem oczywiście, że istnieje punkt przywracania sprzed instalacji poprawki.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że na niektórych naszych redakcyjnych komputerach zaobserwowaliśmy nieco inne zachowanie związane z tą poprawką. Mianowicie łatka instaluje się w systemie, ale po restarcie znów wraca na listę czekających na instalację. Coś jest na rzeczy, bo otrzymujemy również e-maile od naszych Czytelników, którzy doświadczają identycznego problemu. Pozostaje więc mieć nadzieję, że Microsoft szybko go rozwiąże - został już poinformowany o całej sprawie.

© dobreprogramy