r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zapowiedź Opera Mobile 9.5

Strona główna Aktualności

Opera Software zapowiada wersję 9.5 przeglądarki Opera Mobile przeznaczonej dla urządzeń przenośnych.

Przy tworzeniu mobilnej przeglądarki postawiono sobie za cel aby przeglądanie stron internetowych było tak samo wygodne jak w przeglądarkach desktopowych. W tym celu dodano zoom oraz przeglądanie panoramiczne. Wprowadzono optymalizacje w silniku Presto przez co znacznie wzrosła wydajność, szczególnie na stronach z dużą ilością kodu JavaScript i AJAX. Użytkownicy mogą zapisywać strony internetowe do przeglądania offline, dodano też autouzupełnianie adresów i zapamiętywanie haseł. Wspierane jest Web 2.0 oraz operowe widgety. Firmy OEM będą mogły dodać Flash Lite 3, który zapewni obsługę Flasha, łącznie z odtwarzaniem filmów z YouTube. Będą także miały możliwość wyświetlania stron internetowych na wyświetlaczu podczas bezczynności urządzenia. Pojawiły się też funkcje takie jak: przeglądanie w kartach, ulepszone zawijanie tekstu, pobieranie numerów telefonów ze stron internetowych oraz wysyłanie linków i obrazków za pomocą SMS/MMS.

Opera Mobile będzie dostępna na platformy Symbian, Windows Mobile i Linux, w przeciwieństwie do Opery Mini, która wymaga środowiska Java ME. Obecnie działa na 100 milionach telefonów. Demonstrację działania nowej wersji 9.5 można zobaczyć tutaj

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.