reklama

Zapowiedziano Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kolejna wielka przygodówka sprzed lat szykuje się do powrotu, na szczęście jednak nie za pośrednictwem Kickstartera. Jane Jensen, która w 1993 roku zaskoczyła cały świat mrocznym Gabriel Knight: Sins of the Fathers, w porozumieniu z Activision przygotowuje odświeżone wydanie gry z okazji 20 lat od jej debiutu na rynku. Projekt w przyszłym roku pojawi się w wersjach na PC (Windows, OS X) i urządzeniach z iOS, jak też Androidem.

Tytuł pozostanie przygodówką 2D, rozpikselowane lokacje oraz postacie czy scenki przerywnikowe zastąpione będą przygotowanymi w wysokiej rozdzielczości obiektami i tłami. Pojawi się kilka nowych zagadek, a także miejsc, ale tylko i wyłącznie po to, by grało się nam jeszcze lepiej. Ogólnie w historii zmian ma być jak najmniej. Niestety z powodów finansowych i praktycznych (Tim Curry ze względu na stan zdrowia odpada, pozostali aktorzy po latach nie brzmią już tak samo, a się cenią) dostaniemy zupełnie nowe udźwiękowienie. Za muzykę odpowiadał będzie jednak znów Robert Holmes.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama