reklama

Zapowiedziano Orcs Must Die! Unchained w modelu Free-2-Play

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Skoro gry w modelu Free-2-Play wielu firmom się opłacają to kolejne studia próbują swoich sił na nowym dla nich rynku. Zespół Robot Entertainment, najlepiej kojarzony z produkcji, w których trzeba było wszelkimi sposobami bronić zamku przed atakiem przygłupich zielonych olbrzymów, zapowiedziało tworzone we współpracy z Gameforge Orcs Must Die! Unchained. Prace nad tytułem na PC dopiero niedawno rozpoczęto.

Nie wiadomo jeszcze kiedy premiera, lecz gdyby ktoś bardzo się niecierpliwił to może zapłacić za status założyciela (od 60 do 450 dolarów), aby uzyskać dostęp do wersji testowej alpha lub beta produktu, a także wiele bonusów, w tym dodatkowe złoto, postacie, stroje dla nich plus poprzednie gry z serii. Projekt oczywiście napędzany będzie ogólnie mikrotransakcjami. Pieniądze będzie można (trzeba?) wydawać na specjalne karty, usprawniające bohaterów, wprowadzające nowe pułapki, stwory czy bronie.

Rozgrywka nie ulegnie zmianom w tym względzie, że dalej w głównej mierze chodzi o odpieranie najazdu nieprzyjaciela na własną twierdzę. Rozłożymy wilcze doły, kolce, zapadnie, wieżyczki ogniowe i tym podobne umocnienia, by po jego wtargnięciu również osobiście wziąć się za wybijanie wrogich jednostek, samemu albo wraz z przyjaciółmi. Ewentualnie porywalizujemy w grupach 5 na 5 o lepszy wynik. Nowość to opcja wcielenia się w drugą stronę konfliktu, czyli przypuszczenia ataku w skórze Orka.

Nie da się nie zauważyć, że poza strzelankami oraz grami typu MOBA również zabawa w obronę bazy staje się coraz popularniejsza w nurcie F2P. Ubisoft niedawno uruchomił otwartą betę The Mighty Quest for Epic Loot w podobnych klimatach, licząc po trochu na przyciągnięcie do projektu tych, którzy niegdyś znali od podszewki Dungeon Keepera.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama