Zapraszamy na dziesiątą edycję Poznań Game Arena 2016 #PGA

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie opadły jeszcze emocje po T-Mobile Warsaw Games Week, z którego relację mogliście śledzić na łamach dobrychprogramów, a już wielkimi nadchodzi kolejne takie wydarzenie, czyli Poznań Game Arena, organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest to jedna z najstarszych tego typu imprez w naszym kraju, pierwsza edycja odbyła się już w roku 2004. Tegoroczna PGA rozpocznie się już w najbliższy piątek 21 października i potrwa do 23 października.

W tym roku poznańskie targi PGA największą strefę zajmą fani i gracze e-sportu. Podobnie jak w poprzednich latach, na ponad 1000 m2 firma LG, przy współpracy z RIOT oraz HyperX, zapewni odwiedzającym moc atrakcji. Odbędzie się między innymi 21:9 LG Tournament League of Legends (Turniej MOBA) z pulą nagród 40 tys. złotych. Dwie drużyny zaproszone oraz dwie wyłonione z turnieju eliminacyjnego walczyć będą o nagrody z puli: 1. miejsce 17 tys. złotych, 2. miejsce 10 tys. złotych, 3. miejsce 8 tys. złotych, 4. miejsce 5 tys. złotych.

Na stoisku ASUS znajdziemy szereg najnowszych produktów z serii Republic of Gamers. Tutaj zaprezentowane zostanie najnowszy sprzęt dla graczy z serii Republic of Gamers oraz Strix. Będzie możliwość zagrania w najnowsze gry na najmocniejszym sprzęcie z logiem ROG, spotkania znanych graczy czy youtuberów oraz wygrania ciekawych nagród w konkursach. Na stoisku Xbox o powierzchni ponad 400 m2 do użytku odwiedzających udostępnionych zostanie blisko 50 stanowisk do gry, w tym konsole Xbox One S oraz komputery PC z Windows 10, gdzie zapoznamy się z najnowszymi tytułami jak Gears of War 4, Forza Horizon 3, FIFA 17 oraz Dead Rising 4.

Nie zabraknie też Sony też ze strefą PlayStation VR, na którym na zwiedzających będzie czekało siedem stanowisk z różnego rodzaju grami, m.in. RIGS, Rus of Blood, VR Worlds czy Robinson. Ciekawie zapowiadają atrakcje na stoiskach Modecom, Acer, Dream Machines, GoPro, Hama, Alienware, Gaijin Entertainment, ROCCAT i wielu innych, bowiem lista wystawców w tym roku jest naprawdę długa.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Cdp.pl zaprasza na Wielki Giermasz gdzie możemy wybrać z pośród ponad 300 tytułów gier na PC (już od 5 zł) czy konsolowych (od 20 zł). Oczywiście dostępne będą również gry planszowe i wiedźmińskie gadżety. W tym roku po raz pierwszy na poznańskiej imprezie pojawi się również stoisko MediaMarkt, na którym znajdziemy produkty wielu renomowanych marek, m.in.: Samsunga, Razera, Logitecha, Steel Series, Roccata czy Creative. Nie można nie wspomnieć o stoiskach takich wydawców jak Techland, Kinguin czy Gaijin Entertainment. Jak co roku pojawi się również Strefa Retro gdzie na chętnych czekać będzie kilkadziesiąt stanowisk, na których będzie można pograć na takim kultowym sprzęcie jak Amiga, Atari czy Commodore. Nie zabraknie też konkursu dla cosplayerów, nad którym patronat w tym roku objęła firma Modecom.

Jednym z miejsc które polecamy waszej uwadze to Strefa Niezależnych Twórców Gier. To jeden z tych projektów, który od samego początku realizacji, zarówno wśród zwiedzających jak i wystawców cieszy się dużym powodzeniem. Ku uciesze fanów, z edycji na edycję, przybywa studiów developerskich chętnych do zaprezentowania swojej oferty. W ubiegłym roku pawilon dedykowany Strefie INDIE był jednym z najbardziej obleganych miejsc na PGA. W tym roku w Pawilonie 7, w którym ponownie zobaczymy niezależne studia, poza częścią wystawienniczą, będzie także areną zmagań ekscytujących turniejów, miejscem spotkań i wymiany doświadczeń. Dla takich niezależnych produkcji, już po raz trzeci odbędzie się konkurs PGA Awards, w którym laureaci zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: PGA Awards – najlepsza gra i PGA Awards – najlepsza ekspozycja. Równolegle trwać będzie Games Industry Conference przy okazji Poznań Game Arena w pawilonie 15

Nie zabraknie też spotkań z popularnymi polskimi youtuberami. Na powierzchni ponad 2500 m2 pawilonu numer 6 po raz kolejny odbędzie się Stars4Fans, którego ambasadorami zostali: Ajgor Ignacy, Stuu Games, Blowek i IsAmUxPompa. Wstęp na tę imprezę jednak wymaga osobnego biletu. Podczas poznańskiego święta graczy Twitch oficjalnie przejmie kontrolę nad Sceną Główną. Przez trzy dni imprezy pojawią się na niej najpopularniejsi polscy streamerzy m.in. Izak i Nervarien, którzy swój live poprowadzą prosto ze sceny. Scena TWITCH, będzie także miejscem gamingowym rozgrywek i konkursowych zmagań, chociażby takich jak konkurs Cosplay. Całość scenicznych wydarzeń poprowadzi wspomniany już Piotr "Izak" Skowyrski. Po raz kolejny także całość scenicznych wydarzeń będzie można oglądać na żywo, na jedynym i oficjalnym kanale PGA: www.twitch.tv/PoznanGameArena.

Jeśli jesteście zainteresowani by zwiedzić tę imprezę już pierwszego dnia, czyli w tzw. VIP-Day, będziecie musieli głębiej sięgnąć do kieszeni: piątkowy bilet, pozwalający zwiedzić stoiska jeszcze bez tłumu od godziny 10 do 18 kosztuje 120 zł. Ceny biletów na sobotę to 25 zł w przedsprzedaży i 30 przy zakupie w kasie na terenie MTP a w niedzielę zapłacicie 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu imprezy.

© dobreprogramy