Zaprojektuj swój wymarzony dom w aplikacji Sweet Home 3D

Strona główna Aktualności

O autorze

Gdy planujemy stworzyć swój wymarzony dom zamiast rysować projekty na kartce papieru warto skorzystać z prostego programu, w którym szybko i prosto możemy przygotować nie tylko rysunek techniczny pomieszczeń, ale również wygenerować wizualizację 3D całego mieszkania. W naszej bazie programów znajdziemy szereg aplikacji do aranżacji wnętrz i ogrodów, a jedną z ciekawszych pozycji jest darmowy Sweet Home 3D, który doczekał się dzisiaj aktualizacji do wersji 4.2.

W najnowszej wersji programu Sweet Home 3D wprowadzono sporo zmian i usprawnień. Francuscy deweloperzy udoskonalili m. in. mechanizm wyszukiwania elementów znajdujących się w katalogu mebli. Od wersji 4.2 możliwe jest przeszukiwanie katalogu pod kątem kilku kryteriów, zaktualizowano również słowa kluczowe dla oferowanych modeli 3D. Kreator importowania obrazu tła otrzymał nowe narzędzia do powiększania i pomniejszania grafiki w celu precyzyjniejszego skalowania elementu tła. Pojawiło się również wsparcie dla mechanizmu Java Web Start i plików wykonywalnych JAR uruchamianych na systemie Mac OS X z zainstalowaną maszyną wirtualną Java 7.

Obok nowości poprawiono również sporo wykrytych błędów. Użytkownicy systemu Linux korzystający z Java 7 nie będą mieli już problemów z eksportowaniem projektów do formatu SVG. Zmiany obejmują także poprawki w systemie odpowiedzialnym za renderowanie odbić lustrzanych w oknach czy prawidłowe wyświetlanie pięter w widoku 3D. Poza tym wprowadzono kilka mniej i bardziej istotnych zmian w edytorze biblioteki oraz module odpowiedzialnym za edycje tekstur.

© dobreprogramy
s