Zastraszające ilości trojanów...

Strona główna Aktualności

O autorze

W trakcie badania przeprowadzonego między 1 marca a 30 kwietnia przez firmy Webroot Software i EarthLink okazało się, że na przeskanowanych 650 tysiącach komputerów znaleziono aż 18 mln trojanów i programów typu spyware. Programy monitorujące działanie systemu znajdowały się średnio na co trzecim komputerze.

Autorzy badania przestrzegają, że znalezione programy mogą w sposób niezauważalny dla użytkownika przekazywać zainteresowanym adresatom informacje na temat jego działalności w Internecie.

"Użytkownicy powinni zwracać szczególną uwagę na wszystkie aplikacje rezydujące i uruchomione na swoich komputerach" - powiedział Matt Cobb, wiceprezes EarthLink. "Niektóre programy typu spyware są szkodliwe, ale są też takie, które mogą służyć wzrostowi komfortu użytkownika. W przypadku odkrycia niepokojącej aplikacji użytkownik powinien zablokować jej działanie i usunąć ją z systemu"- dodał Cobb.

Oprogramowanie, które pomoże zlokalizować i usunąć programy szpiegujące znaleźć można w dziale: PROGRAMY -> Narzędzia -> Programy zabezpieczające.

© dobreprogramy
s