r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zastraszające ilości trojanów...

Strona główna Aktualności

O autorze

W trakcie badania przeprowadzonego między 1 marca a 30 kwietnia przez firmy Webroot Software i EarthLink okazało się, że na przeskanowanych 650 tysiącach komputerów znaleziono aż 18 mln trojanów i programów typu spyware. Programy monitorujące działanie systemu znajdowały się średnio na co trzecim komputerze.

Autorzy badania przestrzegają, że znalezione programy mogą w sposób niezauważalny dla użytkownika przekazywać zainteresowanym adresatom informacje na temat jego działalności w Internecie.

"Użytkownicy powinni zwracać szczególną uwagę na wszystkie aplikacje rezydujące i uruchomione na swoich komputerach" - powiedział Matt Cobb, wiceprezes EarthLink. "Niektóre programy typu spyware są szkodliwe, ale są też takie, które mogą służyć wzrostowi komfortu użytkownika. W przypadku odkrycia niepokojącej aplikacji użytkownik powinien zablokować jej działanie i usunąć ją z systemu"- dodał Cobb.

Oprogramowanie, które pomoże zlokalizować i usunąć programy szpiegujące znaleźć można w dziale: PROGRAMY -> Narzędzia -> Programy zabezpieczające.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.