r   e   k   l   a   m   a
reklama

Zatrzymano największego na świecie oszusta aukcyjnego

Strona główna Aktualności

O autorze

Po trwającym ponad trzy lata śledztwie ujęto osobę, która dokonała największego oszustwa w dziejach serwisów aukcyjnych.

Według prokuratora w ciągu około czterech lat, od połowy 2003 do początku 2008 roku, oskarżony 46-letni Gary Bellchambers oraz jego wspólnicy prowadzili sprzedaż oraz dystrybucję ogromnej ilości podrobionych towarów wartych wiele milionów funtów. Towar rozprowadzano między innymi w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, Stany Zjednoczone, Hong Kong, czy Australia, głównie za pośrednictwem serwisu aukcyjnego eBay. Oszuści specjalizowali się w sprzedaży podrobionego sprzętu golfowego - kijów, piłek czy akcesoriów produkowanych w Chinach.

Ustalono, że koszt wytworzenia takiego towaru wynosił średnio 3 funty. Na aukcjach był on natomiast dostępny w cenie nawet trzydziestokrotnie większej. Zainteresowanie sprzętem wzbudzały umieszczone na nim loga wiodących producentów akcesoriów golfowych. Co ciekawe, oszuści często zwracali niezadowolonym kontrahentom pieniądze w celu zapobiegnięcia wszczęcia postępowania przez rzecznika praw konsumenta.

Wśród współpracowników Bellchambersa znaleźli się członkowie jego rodziny, a także inni ludzie z różnych krajów na całym świecie. Ogromne zyski z oszustwa pozwoliły mu m.in. na zakup ponad 10 domów w Tajlandii czy pływającej restauracji w Australii. Bellchambers posiadał także udziały w wielu brytyjskich i międzynarodowych firmach.

Gary Bellchambers przyznał się do dokonania zarzucanych czynów, prawdopodobnie jednak nie uchroni go to od więzienia oraz od konieczności rozstania się ze zgromadzoną fortuną.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów